Esselte customizable ring binder spine 3.8 cm 4 D rings 16 mm white
€3.80
Call from Monday to Friday
8:30 a.m. to 5:30 p.m.
(BE) +32(0)71 25 85 81
(LU)+352 20 30 15 72
This customizable binder is ideal for organizing documents and files in a professional setting.
Simply place your documents in the binder rings and adjust the rings to secure your files. The compact size makes it easy to carry and store in any office setting.
| Ecological | Oui |
|---|---|
| Brand | Esselte |
| Diameter detail | 20 mm |
| Diameter | Entre 20 - 29 mm |
| Format | A4 |
| Colour | Blanc |
| Back width | = < 5 cm |
| Rings | 4 anneaux en D |
| Ecolabel | FSC Recyclé crédit |