Esselte Customizable D-Ring Binder, 3.8 cm Spine, 4 D-Rings 20 mm, Blue
€3.39
Call from Monday to Friday
8:30 a.m. to 5:30 p.m.
(BE) +32(0)71 25 85 81
(LU)+352 20 30 15 72
This customizable binder is designed for organizing documents and files in a professional setting.
Simply place your documents in the binder's rings and adjust the size to fit your needs. The customizable design allows you to personalize it according to your preferences.
| Ecological | Oui |
|---|---|
| Brand | Esselte |
| Diameter detail | 30 mm |
| Diameter | Entre 30 - 39 mm |
| Format | A4 |
| Colour | Bleu |
| Back width | = < 8 cm |
| Rings | 4 anneaux en D |
| Ecolabel | FSC Recyclé crédit |
| Product material | Recouvert de PP |